Zalety ciężarków na kostki

Czy obciążenie na kostki stanowi dobry dodatek do treningu siłowego? Gdy oddajesz się swoim rutynowym treningom, dochodzisz wreszcie do momentu, w którym chcesz podnieść poprzeczkę. Jednak w jaki sposób możesz bezpiecznie podnieść poziom trudności swojego treningu?

Obciążenie kończyn

Doskonałym rozwiązaniem są ciężarki na kostki. Jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych pomysłów na to, aby zwiększyć siłę naszego ciała i spalić jeszcze więcej kalorii pomimo wykonywania tej samej aktywności fizycznej. Samo korzystanie z ciężarków na kostki również brzmi zachęcająco. Wystarczy, że założymy je na nogi lub ramiona i możemy swobodnie kontynuować trening.

Niezależnie od tego, czy w ramach aktywności chodzisz, biegasz, czy też grasz w gry zespołowe, dodanie odrobiny ciężaru sprawi, że twoje mięśnie będą musiały pracować wydajniej. Sprzęt ten zyskuje na coraz większej popularności, jednak dziś znamy go głównie z aerobiku.

Czym właściwie są ciężarki na kostki?

Cóż, jak sama nazwa wskazuje, obciążniki kostek są „obciążnikami”, które zakładasz na kostki przed wykonaniem ćwiczenia. Ich głównym celem jest ogólne zwiększenie siły i wytrzymałości. Dodanie dodatkowego ciężaru zmusza twoje ciało do wywierania i wytwarzania większej siły niż to, do czego jesteś przyzwyczajony, ostatecznie budując ogólną wytrzymałość.